Про проект

Генеральне Консульство Республіки Польща у Харкові

Tel. 057 757 8801 e-mail: charkow.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Facebook: https://www.facebook.com/PolishConsulateKharkiv

Центр дослідження і популяризації польської спадщини на Слобожанщині

Tel. 097 405 75 64 e-mail: cerepropis@ukr.net

Facebook: https://www.facebook.com/cerepropis/

Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди

Tel. 057 7006909 e-mail: nauka@hnpu.edu.ua

Facebook: https://www.facebook.com/hnpu.official/

 

 

Харків є класичним містом пограниччя, яке з’явилося і розвивалося на межі різних цивілізаційних шарів, поєднуючи у собі багато етнічних і конфесійних елементів. Складовою частиною цієї полікультурної мозаїки були поляки, які відіграли важливу роль у громадському, науковому, культурному і освітньому житті міста. Северин Потоцький, Генрик Семирадський, Альфред Федецький, Владислав Франковський, Костянтин Горський, Юзеф Пілсудський – доля цих і багатьох інших представників польського народу виявилася тісно пов’язаною з історією нашого міста, а самі вони залишили яскравий слід в літописі Харкова. Їх життєвий шлях і професійні здобутки добре відомі в академічних колах, але досі залишаються мало знаними широким колам українців і поляків. Але ж заповнення цієї лакуни є важливим ресурсом створення нової візії історії взаємовідносин двох народів, яка б ґрунтувалася насамперед на принципах їх конструктивної взаємодії і співпраці.

Саме такими були наші міркування, коли починалася реалізація проекту. В структурному відношенні він включає чотири базові елементи (електронну мапу, віртуальні екскурсії, нариси і джерела), які є репрезентовані на даному сайті і в мобільному додатку. Кожен з них відіграє важливу роль у візуалізації інформації про польські сторінки історії Харкова. Мапа створює панорамне уявлення про кількість, тематичну структуру і конфігурацію місць пам’яті, пов’язаних із польською громадою нашого міста. Віртуальні екскурсії дозволяють кожному, знаходячись в будь-якій точці світу, довідатися про історію об’єктів, пов’язаних з певним видатним представником, сферою або періодом життя польської громади Харкова. Нариси уможливлюють глибше знайомство з біографією і творчою діяльністю місцевих поляків або перебігом функціонування польських інституцій. Джерела дозволяють безпосередньо доторкнутися до минулого, відчути його дух і колорит.

Наявність трьох мовних версій контенту (а саме – української, польської і англійської) відкриває доступ до нього широким колам споживачів як в Україні, так і за її межами. Водночас створення мобільного додатку дозволяє ознайомити з історією нашого міста широкі кола польської і української молоді. А саме від їх уявлень про спільне минуле наших двох народів залежатиме доля взаємовідносин між Україною і Польщею, їх спроможність до конструктивного діалогу і співпраці.